background - Ferrari Portofino, nový nástupce Californie
Ferrari Portofino, nový nástupce Californie

Ferrari Portofino, nový nástupce Californie

16. 09. 2017
Martin Oharek Jr.
0 obrázků
9 min čtení

Nové Ferrari Portofino se už připravuje do letní formy! Oproti předchůdci Ferrari California totiž zhubnul a tělo už není tak baculaté. Své jméno získal od Italského městečka na pobřeží, tedy Portofino. Vzhled se u novinky v tomto případě docela změnil. Agresivnější design je vidět na první pohled.

popis auto.cz

Portofino tedy zhublo, a to i v zadní části. Při porovnání se starším modelem Californie, má Portofino designově dobře zpracované ukrytí střechy, která je skládací a schovává se ve voze. Nejspíše tu padne více slov o zmenšení, nebo zhubnutí, avšak nabírání svalů u Portofina. Ale jak je to s hmotností skutečně? Oproti Californii T se ušetřilo necelých 100 kilo!

popis auto.cz

I přestože došlo ke snížení váhy, které vděčí hlavně za vylepšení výroby materiálů, způsoby elektroinstalace, různé komponenty aj., Portofino má více jak o 1 třetinu větší tuhost karoserie mezi těmito generacemi! V interiéru na nás čekají také různá překvapení, ale i klasická výbava, na kterou jsme tak nějak zvyklí.

popis auto.cz

Máme zde uprostřed opravdu velký otáčkoměr, vedle něhož jsou 2 displaye, zobbrazující další doplňovací informace, displaye jsou velmi jasné a ostré. Jeden nemalý, 10-ti palcový tablet nalezneme zapuštěný v hlavním panelu. Též s luxusní ostrostí a svítivostí. Volant nám nepřinesl moc novinek, je tam spíše více tlačítek, než se kdy na volantu využije..

popis auto.cz

Za příplatkovou výbavu můžete mít budíky také u spolujezdce. Aby se nám však na budíky, cestu, a rychlost krásně dívalo, a měli jsme z toho lepší požitek, Ferrari rozhodně nešetřilo na závodních sedačkách, pošitých kůží. Doopravdy skvěle obejmou tělo, při jízdě si tedy nebudete připlavat, že jste na moři součástí lodní výpravy.

popis auto.cz

Počítá se tím, že při takovém výkonu, takové krásé a pohlednosti, nikoho do zadních sedaček rozhodně neposadíte. Sice tam jsou, ale je tam místa úplně stejně, jako úložného prostoru v závodní motorce. Také tam chybí hlavové opěrky. Stejně jako s nevyužitím zadních sedaček se počítá i s nulovým využitím kufru. Ten má sice 292 litrů v jeho specifikacích, ale díky střeše, se dokáže zaplnit, ale i když je prázdný, moc tam toho nenaložíte.

popis auto.cz

Toto jsou tedy veškeré novinky a přínosy, které nám nabízí nástupce Ferari Californie s novým jménem Ferari Portofino! Je to opravdu krásný kousek, na kterém zůstávají oči stát.

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background