background - Audi e-tron Sportback nový elektrický blesk!
Audi e-tron Sportback nový elektrický blesk!

Audi e-tron Sportback nový elektrický blesk!

21. 04. 2017
Vít Doubek
0 obrázků
6 min čtení

Také Audi se na právě zahájeném šanghajském autosalonu pochlubilo elektrickým konceptem. Jde o nové SUV, nazvané e-tron Sportback.

engadget.com

Tento koncept je učebnicovou ukázkou crossoveru. Atletický, rozkročený postoj s elegantní linií střechy připomínající kupé, výrazné lemy blatníků, ohromná kola a světlomety disponují technikou nejnovější evolucí techniky Matrix LED, novinkou jsou však projektory Digital Matrix vytvářející na asfaltu znaky, jejichž prostřednictvím vůz komunikuje s okolím.

engadget.com

Vpředu najdeme jeden elektromotor, vzadu rovnou dva. Jde totiž o elektrickou čtyřkolku s kombinovaným výkonem který činí 320 kW - krátkodobě dokonce 370 kW, což je 503 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h dá za neuvěřitelných 4,5 sekundy. Dojezd na jedno nabití lithium-iontových baterií (kapacita 95 kWh) činí 500 kilometrů. Vpředu najdeme jeden elektromotor, vzadu rovnou dva.

engadget.com

Veškeré funkce zajištují dotykové ovladače a plochy, a dalších hned několik dotykových obrazovek.

engadget.com

Všechna použitá světla jsou diodová, na přední světlomety je použito 250 diod pro každou stranu. Osmiúhelníková maska Singleframe odkazuje na současná Audi, parádním prvkem je pak prudké sklonění zadního sloupku.

engadget.com

Velká 23“ kola v technickém designu s 6 paprsky umocňují sebevědomý vzhled kupé, které se vyznačuje velkorysými rozměry. S vnější délkou 4,90 metru, šířkou 1,98 metru a výškou 1,53 metru při rozvoru 2,93 metru se Audi e-tron Sportback řadí do segmentu C.

engadget.com

Na závěr jen to, že E-Tron Sportback půjde do sériové výroby již v roce 2019, kdy je očekávaný příchod na trh.

engadget.com

Zdroj:engadget.com

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background