background - Americká legenda Ford Mustang v novém kabátu!
Americká legenda Ford Mustang v novém kabátu!

Americká legenda Ford Mustang v novém kabátu!

28. 01. 2017
Mikuláš Rohla
0 obrázků
9 min čtení

Dlouhou dobu jsme čekali na šestou generaci Mustangu. Do Evropy se nový model dostal až v roce 2015 i přesto, že byl představen již v roce 2013. Uběhly dva roky od představení šesté verze legendárního Fordu a máme tu jeho první facelift. Úpravami automobilka rozhodně nešetřila, a proto je tu mnoho nového.

Ford.com

Začněme tedy exteriérovými změnami, které byly relativně rozsáhlé. Nejzásadnější úpravy se týkaly především přední části auta. Hned na první pohled si můžeme všimnout užších a hranatějších světel, které vyhlížejí dosti seriózně a především agresivně. Změnám se nevyhnul ani přední nárazník, který je značně členitý a přináší ještě sportovnější vzhled celého auta. Zadní část legendárního "pony caru" se prakticky nezměnila. Nová jsou koncová světla, která jsou postavena výhradně na LED-technologii a robustnější nárazník. Novinkou je však možnost osazení decentního spoileru již v základní výbavě bez jakéhokoli příplatku. Do nabídky také přišly nové barvy karoserie a design kol.

Ford.com

Naprosto největšími změnami ovšem prošel interiér, na kterém si dal Ford opravdu záležet. Automobilka se vůbec poprvé v historii rozhodla použít plně digitální 12" budíky, což je velké plus a palubní desce tento prvek dodává punc elegance a funkčnosti. Nemalou úpravou prošel také centrální infotainment, který pracuje na operačním systému Apple CarPlay.

Ford.com

K asi nejzajímavějším změnám však došlo pod kapotou. Po velkých spekulacích se Ford opravdu rozhodl stáhnout z nabídky atmosferický šestiválec s objemem 3,7 litru. Svůj počin automobilka odůvodnila tím, že tento agregát má ve své podstatě mnohem horší výkon i spotřebu, než přeplňovaná verze čtyřválce EcoBoost s objemem 2,3 litru. Ve výběru motorizace tedy zůstává již zmíněný čtyřválec a obrovský osmiválec pro verzi GT. Motory také prošly rozsáhlým nastavením, osmiválec dostal nové vstřikování paliva a byl zvýšený kompresní poměr z 11:1 na 12:1. Základem zůstává šestistupňový manuál, ale za příplatek můžeme dostat zbrusu nový desetistupňový automat.

Ford.com

Co se týče verze GT, tak ta se nově pyšní aktivním výfukovým systémem, podvozkem MagneRide a úžasnými pneumatikami Michelin Pilot Super Sport 4.

Caradisiac.com

Mustang pro rok 2018 by se s největší pravděpodobností měl objevit na evropském trhu až následující rok. I přes tento fakt se máme opravdu na co těšit a jsme zvědaví, s jakými změnami přijde Ford příště.

Zdroje: Ford.com, Caradisiac.com

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background