background - 1970 Plymouth Superbird: emisní speciál
1970 Plymouth Superbird: emisní speciál

1970 Plymouth Superbird: emisní speciál

24. 08. 2016
Simon Lichtenberg
0 obrázků
6 min čtení

Jakoby Plymouth Superbird nebyl ojedinělý sám o sobě, ale tento kousek má vzácnou historii. V roce 1972 ho koupila společnost EPA pro testování leteckých emisí, ano opravdu. Dali do něho systémy, pomocí kterých získavali údaje pro výpočet emisí produkovaných letadly. V nedávné době byl restaurován a míří do říjnové dražby aukční společnosti Barret-Jackson.

Speciálně vybaven zkušebním zařízením na kontrolu emisí letadel na základě smlouvy spolkové vlády. Tento jediný Superbird byl navržen tak, aby vydržel zaznamevávat data v rychlosti kolem 160 km/h. Jeho masivní zadní křídlo a aerodynamické tělo bylo jedním z největších faktorů při jeho koupi.

Pod kapotou se ukrývá 375 koňských sil osmiválcového motoru, který byl specialně upraven a automatická převodovka neunesla jeho sílu. Byla vyměněna za čtyř stupňovou manuální převodovku od firmy Chrysler. Tím bylo zajištěno přesnější ovládání při vysokých rychlostech v průběhu 40-ti sekundových testů.

Několik let Superbirda vlastnila společnost EPA, než byl vydražen v roce 1979 vysokoškolským učitelem za pouhých $500, zajímavé, že? Pan učitel ho dal do původního stavu a uchovával ho 24 let, než ho prodal v roce 2005. Poté byl Superbird znovu vybaven emisním zařízením.

Bude to vrcholný kousek aukční společnosti Barret-Jackson v Las Vegas. Dražba se odehraje v říjnu a nečekejte, že si ho vydražíte za $500. Superbirdy pravidelně získávájí majitele za cenovku s šesti číslicemi ve veřejných dražbách. Očekávejte, že cena tohoto speciálního Plymoutha bude hodně vysoká, troufnu si říct, že až astronomická!

Co byste zvolili?

Starý americký vůz s V8?
Nový americký vůz s V8?
Celkem hlasů: 58
BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background