background - Tohle je budoucnost koncernu BMW!
Tohle je budoucnost koncernu BMW!

Tohle je budoucnost koncernu BMW!

29. 06. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
12 min čtení

Automobilka BMW letos oslavuje 100. výročí vzniku a slaví se vší parádou. A jelikož pod BMW patří taky Rolls-Royce a Mini, nemohly tyto dvě dceřiné značky u oslav chybět!

Tyto koncepty nám ukazují, jak bude vypadat automobil jako takový během dalších dekád – tedy alespoň z pohledu BMW. Díky tomu máme šanci pohledět na možnou podobu sedanu, miniauta, i limuzíny budoucnosti. Zdá se, že borci z Mnichova se poměrně dost inspirovali ve filmu Tron… Blízkou budoucnost potom zastává roadster BMW i8 Spyder.

BMW i8 Spyder

Začněme kabrioletem. To je na první pohled BMW i8, tak jak ho známe, jen v trochu více „konceptovém“ kabátku. Máme tu kompletní laserové osvětlení, 21" kola a jako třešinka na dortu chybí… dveře. Ale jako náhrada tu je obří interaktivní obrazovka reagující na gesta a možnost autonomní jízdy. Takže když si budete chtít vyjet za slunného letního dne, nebudete muset ani řídit.

BMW Vision Next 100

Jezdíte dnes bavorským sedanem řady 3? Takto dost možná bude vypadat za takových dvacet třicet let. A prý bude stále umět i sportovní jízdu, jak jsme u BMW zvyklí. Nemůžeme ale potvrdit, zda jej bude pohánět benzínový šestiválec. Ovšem ani vyvrátit, protože ohledně pohonu tohoto sedanu z budoucnosti je BMW skoupé na slovo. Co ale víme je, že bude řidiči promítat ideální trasu a rychlost na čelní sklo. Promítat bude i potenciální rizika jako náklaďáky, cyklisty apod. Asi vás nepřekvapuje, že bude umět samo řídit.

Nejzajímavější je ale karoserie. Ta se bude během jízdy měnit. Opravdu. Jak jste si možná všimli, kola jsou zakrytá pro menší odpor vzduchu, takže při zatáčení se přední blatníky roztáhnou, aby se do nich „vešla“ kola. Naproti tomu zadní část se se zvyšující rychlostí bude prodloužovat, aby ještě více snížila aerodynamický odpor.

Rolls-Royce 103 EX

Autonomní a s nulovými emisemi. Touto mantrou se bude řídit limuzína budoucnosti od R-R. Tady naštěstí víme, že bude poháněn výhradně elektřinou, což je pro tento typ auta vhodné. Tichý a zároveň silný motor je ideální pro luxusní a komfortní jízdu. Měl by také být jedním z vůbec prvních aut, která budou schopna řídit naprosto sama – technologie bude ještě nějakou dobu drahá, a tak si ji budou moci dovolit spíše kupci luxusních korábů. Osvětlení je kompletně tvořeno OLED, kola jsou napůl zakrytovaná, takže takové future-retro. Znak Rolls-Royce a soška Spirit of Ecstasy je zcela průhledná. Jo, a vzadu nejsou luxusní sedadla. Je tam rovnou pohovka.

Mini Vision 100

Současné Mini je sice skvělé auto, často se ale dočtete, že už vlastně není až tak „Mini“. Designéři to dobře vědí, a tak všemožně bojovali s přebytečnou hmotou – jmenovitě třeba obřími světly, která opticky dělají zbytek karoserie menší. Tohle Mini Vision 100 ale vypadá jako návrat ke kořenům – jednoduchost a účelnost, tak jak to má být.

Zdroj: topgear.com

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background