background - Úprava za milion korun
Úprava za milion korun

Úprava za milion korun

5. 04. 2016
Dominik Sládek
0 obrázků
7 min čtení

1

Německý úpravce GeigerCars se pustil do pořádné úpravy Mustangu GT, která v přepočtu stojí jeden milion korun a to do toho nejsou započteny komponenty jako je přední splitter, boční prahy, difuzor, který zvyšuje přítlak na zadní nápravu a zadní spoiler. Všechny tyto úpravy završují černě malovaná kola Y-spoke o velikosti 20 palců, obuté do gum od Michelinu.

2

3

4

Po přičtení těchto vnějších úprav se částka vyšplhá přes 1,5 milionu korun, přičemž nepočítáme částku za koupi vozu.

5

Výše zmíněné komponenty jsou vyrobené z uhlíkových vláken, ale co jsem ještě neznímil a co určitě stojí za zmínku je přední mřižka, která tam vlastně není. Byla nahrazena dvěmi carbonovými sloupky, které umožňují otevřenost a tím pádem dodává mustangu ještě větší přísnost, než záklaní verze.

6

Skutečným vrcholem je úprava motoru, kvůli kterému zůstala mřížka otevřená.

7

Nejzajímavějším přírustkem je kompresor o objemu 2,9 litru, který posilnil 5,0-litrový osmiválec, kde se točivý moment vyšplhal na 760 Nm s výkonem 603 kW (820 koní). Kompresor nebyl jediným přírůstkem, jenž byl přidán pod kapotu. Přibyla zde nová kliková hřídel, kované písty, nový systém sání vzduchu, ocelové ojnice a taktéž nerezový výfukový systém vyroben z oceli.

8

Údaje z nuly na sto úpravce neuvadí, ale odhadovaný čas z 0/100 by měl být kolem tří sekund, což je o 1,5 s méně, než základní verze. Maximální rychlost, také není udána, ale tu si také můžeme domyslet. Určitě překoná 320 km/h s vypnutým omezovačem rychlosti.

9

Interiér zůstal beze změny, zákazníci se budou muset spokojit se standardní konfigurací v rámci modelu Mustang. Majitelé vozu, ale nemusí věšet hlavu. Ford nabízí spoustu interiérových baličků a ten kdo by chtěl něco ojedinělého do své kabiny. Myslím si, že není problém najít šikovného čalouníka.

10

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background