background - Další unikát z italské automobilky
Další unikát z italské automobilky

Další unikát z italské automobilky

18. 02. 2016
Dominik Sládek
0 obrázků
6 min čtení

1

Je to už přes rok, co nám Ferrari představilo model F60 America a teprve nedávno získalo svého prvního majitele. Jak sám název napovídá, stroj je výhradně určen pro americký trh. Bohužel možná bohudík, ne každý Američan si ho bude moci dopřát. Italská automobilka vyrobila pouhých deset kusů. Není tedy divu, že všech deset bylo zamluveno ještě před premiérou v Beverly Hills.

2

Možná si říkáte, že je to jen F12 bez střechy. Na první pohled tomu tak opravdu je, ale na pohled druhý, už si tak jisti nebudete. Nejenže odstranili střechu, přidali zcela nové nárazníky, blatníky, dveře a ani přední kapota nebo zadní víko nezůstalo beze změny.

3

Čím nás, ale zcela jistě F60 překvapí je ojedinělý interiér, který je rozdělen do dvou částí. Červená je určena pro řidiče a černá pro spolujezdce. Nechybí zde, ani vyšití americké vlajky uprostřed sedadel.

4

5

6

7

Pojďme se podívat pod kapotu. Tady už to vypadá stejně jako u F12. Dvanáctiválec o objemu 6,3 litru se sedmistupňovou dvojspojkovou převodovkou, který pohání 740 koní s točivým momentem o síle 960 Nm.

8

Automobilka se nechala inspirovat od závodního speciálu Ferrari 275 GTS4 NART Spider, tohoto kusu se taktéž vyrobilo pouhých deset kusů.

9

11

12

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background