background - Bude to velké a bude to brzy
Bude to velké a bude to brzy

Bude to velké a bude to brzy

23. 01. 2016
Adam Chovanec
0 obrázků
5 min čtení

Rok 2016 bude pro českou automobilku ŠKODA velice důležitý, jelikož jí čeká vstup do nového segmentu vozů. Škodovka se totiž chystá odhalit své první SUV, které má být vlajkovou lodí vedle Superbu. S největší pravděpodobnosti ponese jméno Škoda Kodiaq, které si automobilka registrovala.

Škodovka si přichystala takovou malou virtuální prezentaci a zveřejnila fotku, na které vlastně nelze nic vidět. Jedná se o fotku s pootevřenou garáži. Bohužel si Škodovka prozatím nechává vše pro sebe a veřejnosti vše tají.

Nová Škodovka se bude vyrábět v Kvasinách po boku Superba a Yetiho. Kromě verze se sedmi sedačkami bude i pětimístné provedení. Základní platformu MQB sdílí s nejnovější generací Tiguanu, avšak Kodiaq by měl být větší a prostornější. Výbava bude podobná jak v Superbu, a Kodiaq bude nejspíš mít i wi-fi nebo head-up displej.

Co se týče motoru, tak by se měly objevit především dvoulitrové čtyřválce, které dají k dispozici až 220 koní a nebude ani chybět verze s pohonem všech kol. Velkým očekáváním je ovšem verze plug-in hybrid .

V březnu na autosalonu v Ženevě můžeme vidět koncept, který bude naznačovat podobu modelu. Oficiální verze bude představena na podzim v Paříži. A začátkem roku 2017 se nejspíš dočkáme nové Škodovky v showroomech.

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background