background - Takto bude vypadat nové Audi A9 – je libo 600 koní?
Takto bude vypadat nové Audi A9 – je libo 600 koní?

Takto bude vypadat nové Audi A9 – je libo 600 koní?

7. 01. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
7 min čtení

Oba němečtí konkurenti už se se svými vlajkovými loděmi vytasili, řada je tedy na Audi. Nové BMW 7 umí samo zaparkovat, nová třída S už tu s námi nějakou dobu je a chlubí se třeba nakláněním do zatáček a tak nějak vlastně udává směr luxusních limuzín. Prozatím – počkejme si na první opravdové srovnání tří titánů.

Audi se má vytasit s autonomním řízením, a to ne jen v zácpě, ale až do rychlosti 60 km/h! Možnou podobu nové „Á-osmy“ nám už nastínil koncept Audi Prologue, který se zdá po stránce vzhledu velmi konkurenceschopný. Navíc, Mercedes je docela úspěšný s třídou S kupé, takže se proslýchá, že snad vznikne i něco jako „A8 kupé“, které by eventuálně neslo označení A9. I proto má koncept koneckonců jen dvoje dveře.

Ohledně systému autonomní jízdy, který pro nás Audi chystá, se dá říct, že se máme na co těšit. Až na konci tohoto roku vyjede, bude používat armádu kamer a senzorů. Navíc bude všechny tyto výstupy aktualizovat v reálném čase, takže auto bude schopno nejen zmírnit následky případné nehody, ale také jí i předejít. Vlastně se dá s trochou nadsázky říct, že auto bude umět i přemýšlet.

Šéf projektu Ulrich Hackenberg se nechal slyšet, že automobilka už teď pracuje i na schopnosti systému fungovat v dálničních rychlostech. Sériové auto by se nemělo příliš lišit ani vzhledem – představte si ho s menšími kruhy loga Audi, méně hlubokými prolisy v předním nárazníku, možná na menších kolech a s klasickými výfuky, a máte v podstatě hotový vůz.

Koncept údajně pod ostře řezanou karoserií skrývá 4litrový V8 twin-turbo s výkonem skoro 600 koní. Což by u pětimetrové limuzíny, vážící 1980 kg, bylo dost ke zrychlení z nuly na sto za 3,7 s. Nevíme jistě, zda se taková varianta bude opravdu nabízet, ale současná A8 se nabízela v omezené edici i s dvanáctiválcem, takže proč ne? A navíc – Mercedes S63 Coupé by potřeboval rovnocenného protivníka.

Zdroj fotografií: autowp.ru

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background