Barva vozu o Vás řekne víc

Barva vozu o Vás řekne víc

6. 01. 2016
Adam Chovanec
0 obrázků
8 min čtení

Víte, že barva vašeho vozu o Vás něco vypovídá? Automobilka Ford při svém výzkumu zjistila, že obliba barev souvisí s osobností člověka. Barva karoserie totiž mluví o tom, jak člověk vnímá sám sebe a samozřejmě o oblíbenosti dané barvy.

Výsledky výzkumu také ukázaly, že i když barva vozu je stejná tak charakter žen a mužů je velice rozdílný.

Muži, kteří jezdí ve vozech černé barvy tak označují sami sebe za chaotické, nechají se snadno rozptýlit a tak nějak počítají, že co začnou za ně dokončí někdo jiný. Avšak ženy v černých autech jsou cílevědomé a plné energie. Ano tohle vše ukázal výzkum od Fordu.

Psycholožka Wendy Lordová, která zpracovala závěrečnou zprávu říká, že „Barva vozu může prozradit hodně, ale většinou to platí jen tehdy, pokud vezmete v úvahu, zda se jedná o muže nebo o ženu.“

Avšak výjimkou byla kombinace červené a černé barvy, kterou podle psycholožky vyhledávají lidé, co mají rádi vzrušující aktivity a pořádnou nálož adrenalinu a to bez ohledu na pohlaví.

Muži, kteří naslouchají svým emocím a pocitům obvykle volí vozy s modrou barvou a při rozhodování sázejí na city než na fakta. Modré auto u žen vypovídá o tom, že se vyhýbají konfliktům a hledají harmonické vztahy a vyznačují silnou vůli.

Ženy upřednostňující stříbrnou, červenou a tmavomodrou barvu podle výzkumu nevyznačují žádné specifické rysy osobnosti. Avšak muži, kteří vlastní vozy stříbrné barvy jsou klidnější povahy a zachovají klid ve stresových situacích. Konzervativně založení muži volí tmavomodrou. A muži v červeném vozu jsou orientování na výsledek a často systematičtí.

Tenhle výzkum Ford pořádal ve Velké Británii a počet lidí co se zúčastnili testování, sahal až k číslu 204 ve věku od 25 až 65 let a to ve stejném poměru žen a mužů. Tihle lidé prošli testem osobnosti NEO PI-3.

Automobilka Ford, která stojí za výzkumem, nicméně přiznává, že záleží i na módním trendu, takže to někdy nemusí být pravdivé, jelikož šéfdesigner pro individualizaci ve Fordu Europe John McLeod říká, že dnes jsou v módě spíš kontrastní barvy.

V České Republice patří mezi neoblíbenější barvy podle statistik Svazu dovozců vozy v bílé barvě, tuhle barvu má 30% registrovaných aut, na druhém místě je barva šedá tu vlastní přibližně 19% aut, dále modré auta s 13,7%, černé 12,6% a červené vozy s 11%.

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background