background - Mercedes SL R129 s Japonskými vnitřnostmi
Mercedes SL R129 s Japonskými vnitřnostmi

Mercedes SL R129 s Japonskými vnitřnostmi

2. 01. 2016
Adam Chovanec
9 obrázků
7 min čtení

V letech 1989-2001 se vyráběl legendární Mercedes-Benz SL, který už dnes patří mezi youngtimery. Tehdy do něj cpali jak šesti nebo osmiválce, ale dokonce i dvanáctiválce. Bohužel mezi pravé sporťáky nezapadal kvůli jeho velikosti a váze, která byla okolo 1,8 tuny, avšak kdo chtěl pohodový roadster, byl na správné adrese.

Tomuhle konkrétnímu Mercedesu SL vzali jeho osmiválec s objemem 4,97 litrů o výkonu 326 koní a na místo něj vložili motor Toyota 2JZ-GTE což je třílitr V6 biturbo z poslední verze Supry, avšak motor měl 330 koní a s tím se úpravce nesmířil a zvýšil výkon na 442 kW zhruba asi 600 koní což je už pořádná nálož výkonu. Díky komponentům HKS či vstřikovačům Sard nebo čerpadla Bosch a s pomocí manuálního šestikvaltu a dvoukotoučovou spojkou si může Mergl užívat tenhle brutální výkon.

Mergl dostal i nějaké ty vizuální úpravy jako třeba 19“ kola značky Yokohama, nebo snížený podvozek, brzdy BREMBO z Ferrari F50 a sedačky z F335. Možná se interiér plný budíků a displejů zdá jako neatraktivní, avšak tyhle vymoženosti hlídají kondičku japonského motoru.

Pokud se Vám líbí a měli by jste zájem, tak je na prodej. Power Vehicles, kteří stoji za úpravou za něj chtějí 2,65 milionu jenů, což je cca 542 tisíc korun. Mercedes je vyroben v roce1995.

Tenhle typ Mercedesu měl v jeho letech jednu zajímavost a to bezpečnostní vystřelovací ochranný oblouk, který byl skrytý a aktivoval se pouze tehdy, když jej bylo třeba.

Někteří milovníci německých vozů nejspíš ohrnují nos nebo se jim dělá špatně při pomyšlení že do tak krásného Merglu někdo nacpal japonské komponenty, ale nebudeme si nic nalhávat, je to určitě zajímavý kousek.

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background