background - Dočkáme se Porsche Panamera kombi?
Dočkáme se Porsche Panamera kombi?

Dočkáme se Porsche Panamera kombi?

24. 12. 2015
Patrik Hála
0 obrázků
6 min čtení

Pokud se vám Porsche Panamera Sport Turismo zalíbilo, trochu vám možná zkazím radost. Tento elegantní a sportovně střižený kombík je totiž pouze koncept. A navíc – jak víme, většina konceptů vlastně ani není pojízdná.

Tento koncept však je. A jak! Má hybridní pohon, takže ve městě si to tiše ševelí na elektřinu a až tomu opravdu naložíte, tak vám do toho bude brumlat 3,6litrový V6 o výkonu 328 koní. Po přičtení výkonu 94koňového elektromotoru máme kombinovaný výkon 410 koňských sil!

A že je to znát! Oficiální čísla neznáme, protože vlastně neexistují, ale zaslechli jsme nějakou šuškandu o zrychlení 0-100 pod 6 sekund, přitom nemá jezdit za více, než za 4 litry benzinu na 100 km! To vše díky podpoře elektromotoru a špičkové osmistupňové automatické převodovce.

Přitom na elektřinu ujede 30 km a zvládne tak rychlost až 130 km/h – pro jízdu po dálnici obrovská výhoda. Navíc, Sport Turismo si vypůjčilo spoustu designových fines z hypersportu 918. Třeba grafiku světel, prvky v interiéru jako volant a další. A asi vás nepřekvapí, že má o 55 litrů objemnější kufr, než standardní Panamera. A to navzdory tomu, že je o 20 mm kratší, o 19 mm nižší, ale také o 60 mm širší – i proto působí o dost dynamičtěji. Korunu tomu všemu dávají skvělá 20" kola vepředu, a dokonce 21" kola vzadu.

No tak, Porsche, jak dlouho na něj ještě budeme čekat? Pevně věříme, že Sport Turismo se nakonec dočká výroby. Už jen proto, aby se BMW 6 Gran Coupé a Mercedes CLS Shooting Brake měly čeho bát.

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background