background - Nová generace Audi Q5, možná příjde i RS
Nová generace Audi Q5, možná příjde i RS

Nová generace Audi Q5, možná příjde i RS

23. 12. 2015
Adam Chovanec
0 obrázků
6 min čtení

Německá automobilka AUDI se snaží intenzivně pracovat na nové generaci SUV Q5. Model Q5 který se nyní pohybuje na trhu je nejprodávanějším modelem Audi a tak je na nástupce vyvíjen určitý tlak. Nová Q5 bude po designové stránce následovat právě novou Audi Q7.

Nová generace bude o něco větší, avšak přibližně o 100 kg lehčí za čímž stojí evoluční verze platformy MQB. Na té Audi pracuje společně s Porsche, které stejné komponenty použije i pro svůj model Macan.

Novým prvkem je systém Quattro ve standartě, jelikož pohon předních kol se u zákazníků neosvědčil.

Co se týče motorů, bude nabídka složená z benzínových a dieselových čtyřválců, které mají produkovat od 190 do 252 koní. Úsporná varianta mezi diesely bude mít 190 koní a vylepšenou rekuperaci brzdné energie, o kterou se postará 48 voltový systém s malým elektromotorem.

Během roku 2017 by se měla objevit varianta plug-in hybrid, která by měla dávat 252 koní a 70 kilometrový dojezd čistě na elektřinu.

Audi taky spekuluje o verzi RS Q5 která by mohla dostat 2,5 litrový pětiválec s produkcí 400 koní. Samozřejmě jako každé RS od AUDI bude mít sportovnější vzhled v exteriéru a interiéru.

V interiéru se má objevit digitální přístrojový štít, vetší prostor pro cestující, v určité úrovni výbavy bude i automatické parkování a samozřejmě spousta příplatkových výbav.

Premiéry se dočkáme na autosalónu v Paříži 2016.

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background