background - Útok na německé prémiovky si říka Cadillac CT6
Útok na německé prémiovky si říka Cadillac CT6

Útok na německé prémiovky si říka Cadillac CT6

9. 12. 2015
Adam Chovanec
0 obrázků
10 min čtení

Cadillac představil v New Yorku novou konkurenci pro BMW řady 7, Audi A8 a také pro Mercedes-Benz třídy S. Nový Cadillac ponese jméno CT6 a automobilka popisuje svou novinku jako „nový přístup k prémiovému luxusu“. Nicméně jde nejspíš jen o marketing, jelikož se ve voze nic přelomového nenachází. To ale neznamená, že je Cadillac pozadu za konkurencí.

Světla jak vpředu tak vzadu jsou tvořeny LED technologií, víko kufru se otevírá bezdotykově a rozměry jsou téměř srovnatelné s BMW řady 7 a to konkrétně 5 184mm na délku s rozvorem 3 106mm.

V interiéru se můžeme těšit kvalitní kůží a dřevem jak už to u Cadillacu bývá. Samozřejmě vše záleží na zákazníkovi, protože kdo nerad dřevo, může mít třeba carbon. Infotainmentový systém Cadillac CUE s 10,2“ obrazovkou na středové konzoli, nabízí připojení k internetu 4G LTE s Wi-Fi hotspotem a ovládáním touchpadem. Součást je i systém OnStar, což je bezdrátová nabíječka pro smartphony.

Zajímavostí je že zadní lavice může být nahrazena za dvě samostatné sedadla, která bude možno podélně posouvat, aby posádka vzadu měla ještě více místa na nohy, budou mít vyhřívaní, chlazení nebo také masážní funkce. Mezi těmito sedačky bude konzole pro ovládání druhého infotainmentového systému, který bude jen pro zadní místa, jeho součástí budou dvě výsuvné 10" obrazovky v opěradlech předních sedadel. Tenhle mocný interiér ozvučí 34 reproduktorů od Bose a o teplotu ve voze se postará čtyřzónová klimatizace.

Podle dostupných informací nebude v nabídce V8 , ale jen přeplňovaný čtyřválec s dvoulitrovým objemem, který produkuje 269 koní, komu by to nestačilo může sáhnout po atmosférické 3,6 litrové V6 s 340 koňmi, jako vrcholový motor Cadillac zvolil V6 se dvěma turby, 405 koňmi a 543 N.m. Všechny motory budou spojeny s automatickou osmistupňovou převodovkou, čtyřválec dostane pohon na zadní kola, ale oba šestiválce budou čtyřkolky.

Cadillac CT6 stojí na platformě Omega, která je tvořena převážně z hliníku, takže je oproti konkurentům lehčí, přesná váha má okolo 1,7 tuny což už záleží na motoru či výbavě.

Cadillac samozřejmě taky myslí na bezpečnost a auto vybavilo armádou airbagů, nebo 360° kamerou pro rozhled kolem vozu, automatické brzdění k zabránění střetu s jiným autem či chodcem, dále noční vidění, které pomocí termokamery vidí chodce či zvířata, které se promítají na displej přístrojovky.

Na začátek se bude Cadillac CT6 prodávat jen v USA, ale později by měl zamířit i do Evropy. Tak doufejme, že dostane do té doby i naftový motor, jinak to nebude mít v Evropě s tak velkou konkurencí jednoduché.

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background