background - Nový Mercedes GLE Coupé – také už vás nebaví X6?
Nový Mercedes GLE Coupé – také už vás nebaví X6?

Nový Mercedes GLE Coupé – také už vás nebaví X6?

2. 12. 2015
Patrik Hála
0 obrázků
9 min čtení

Co si budeme povídat, BMW X6 byl prodejní trhák, protože loni se už dočkala svojí druhé generace. Konkurenci, jako třeba Mercedesu, to dlouho leželo v žaludku, a tak se rozhodli postavit svůj vlastní „bestseller“.

Hlavní doménou aut této váhové kategorie je image. Nemusíte být zrovna automobilový geek, abyste podle tvarů karoserie odvodili, že máte co do činění s konkurentem BMW X6. Nicméně s bavorským konkurentem si GLE kupé rozhodně nespletete. Pokud pojede tento kolos proti vám, jeho sebevědomý vzhled (což je v této třídě povinnost) na první pohled zaujme masivním předním otvorem pro sání, kterému tradičně dominuje trojcípá hvězda. Při ohlížení se vám pochlubí hlubokými prolisy karoserie a vytaženými blatníky, zatímco jakmile bude mizet v dáli, pochlubí se okázalými výfuky a širokými, opticky rozšiřujícími zadními světly.

Jeho přímý konkurent, BMW X6, se chlubí pestrou paletou motorů, včetně nejsilnější verze M. Tady stuttgartští rozhodně nezaspali – na výběr je ze čtyř motorů, ale časem se mohou klidně přidat další varianty. U nás, v naftofilské Evropě, bude pravděpodobně nejoblíbenější verze GLE 350d se vznětovým V6 o výkonu 255 koní a krouťáku 619 Nm. Neměli bychom ale opomenout ani benzínové varianty. Těm vévodí mocné GLE 63 AMG S s 5,5l V8 twin-turbo – chlubí se číslovkami 585 koní ve výkonu a 760 Nm v točivém momentu. Ani základ se ale nekrčí v koutě – GLE 400 má třílitrovou V6 s 328 koni, jeho silnější varianta GLE 450 pak trochu vyrýsovanějších 362 kobyl.

Jak byste očekávali od německého prémiového SUV-kupé, je našlápnuté technikou od linie svažující se střechy až po náboje kol. Už ve standardu vám bude řadit devítistupňový automat bdící nad pohonem všech kol a konejšit vás bude komfortní vzduchový podvozek. Není divu, technicky GLE Coupé vychází z modelu ML, které taky nebylo žádné prkno. Ovšem tady je vše nastaveno na poněkud dynamičtější svezení. Vše je nastavitelné na základě vašich povelů – samotné odpružení a převodovka, odpor řízení, „nálada“ protiprokluzu a dokonce i zvuk motoru. Samozřejmostí je pak nejposlednější verze infotainmentu, ovládaná osmipalcovým dotykovým displejem, který doplňují dřevěné dekory a podle libosti hliníkové nebo karbonové obložení.

Zajímá vás cena? Ta je od 1 778 700 Kč. Hádáme, že jste méně ani nečekali, ale věřte, že to je cena základní verze. Verze GLE 350d, která bude asi nejčastější, s paketem AMG hravě překročí hranici 2,6 milionu. Za image se holt platí. Proto jsou v nabídce i obří (a efektní) 22" kola.

Zdá se, že králův trůn se otřásá v základech, v ringu ještě asi bude pěkně horko. BMW X6, měj se na pozoru, nebo přijdeš o trůn jako Vladimir Kličko!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background