background - Nový Ford GT – víme všechno, půjde po krku těm nejlepším!
Nový Ford GT – víme všechno, půjde po krku těm nejlepším!

Nový Ford GT – víme všechno, půjde po krku těm nejlepším!

12. 11. 2015
Patrik Hála
0 obrázků
10 min čtení

Popravdě ani nevíme, kde máme začít, protože čím déle se na budoucí Ford GT díváme, tím více nás ohromuje. Pravda, oproti 5,5l V8 starého GT bude mít třetí generace supersportu od Fordu jen 3,5l V6 EcoBoost. Ale osmiválec starého GT měl „pouze“ 550 koní, tady nám jich Ford slibuje „přes šest set“. Nechme se překvapit, kde se nakonec cifra po měření na brzdě zastaví. Výkon je jedna věc, ale dvě turba zaručují, že nové GT bude táhnout také odspodu šušká se něco o krouťáku až k hranici 700 Nm.

„Přes šest set koní, to je sice hezký, ale co váha?“, říkáte si možná. Pravda je, že minulé GT bylo takové, jak bychom to jenom řekli – své. Prostě bylo pořádný cvalik. Tohle nové ale ne. Kromě svalů nám Ford slibuje taky hodně kardio tréninku. Jinými slovy, z cvalíka se stal atlet. Poměr výkon-hmotnost by měl být velmi slušný. Ford se dokonce dušuje, že „Jeden z nejlepších na trhu“. Tím vzniká otázka: Jak vysokohodlá Ford s novým supersportem zamířit?

Protože i když bude mít pod kapotou moderní motor EcoBoost a sedmistupňovou superrychlou dvouspojkovou převodovku, tak se žádnými těžkými hybridními systémy Ford prý nepočítá – hlavně kvůli právě již zmíněné hmotnosti. A je fakt, že na to ve Fordu jdou, jak se říká, „od lesa“. Začněme třeba tím, že v útrobách se nachází karbonová „vana“, jakási superpevná a taky superlehká skořápka, kterou používá i McLaren a říká jí MonoCage. McLarenům to propůjčuje fenomenální tuhost a tím i skvělé jízdní vlastnosti, takže to bude určitě krok správným směrem. A pozor, karoserie má být oproti archaickému předchůdci také z karbonu. Zkrátka samé moderní materiály. Ford to evidentně myslí vážně.

Na první pohled to možná nevypadá, ale velkou roli bude hrát i aerodynamika. Nové GT by podle všeho mělo aktivně během jízdy usměrňovat vzduch ve svůj prospěch, přesně, jak to dělá i ta nejostřejší evropská konkurence. Už jenom ten rozšklebený předek něčemu napovídá. Zdatně mu sekunduje i zadní část auta, která se pravděpodobně po stránce designu inspirovala nějakým hybridním ementálem. A navíc, když se pozorně podíváte, vedle hlavního sání na bocích je... no, prostě nic. Tudíž vzduch, který nestihne pohltit chřtán sání, bude prostě volně pokračovat dál směrem k zádi a pak honemrychlepryč od auta. To také o něčem vypovídá.

Poslední, co nám zbývá vědět, už jsou jen konkrétní čísla. Víme, že bude rychlý – stovka za něco málo kolem tří sekund, počítejme s maximálkou minimálně 320 km/h. A víme, že bude moderní. Přesto, když se na něj podíváme, stále je poznat, že ctí odkaz svých předchůdců. Stále je poznat, že to je supersport od Fordu. Těšíme se, až vyjede. Porsche, Ferrari a McLaren se mají na co těšit.

Zdroj fotografií: autowp.ru, caranddriver.com

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background