background - Range Rover Evoque jako cabrio
Range Rover Evoque jako cabrio

Range Rover Evoque jako cabrio

11. 11. 2015
Adam Chovanec
0 obrázků
9 min čtení

Range Rover Evoque Convertible je realitou, že bude mít krásný design se nedalo pochybovat, ovšem je zde i praktičnost. Do vozu se vlezou bez problému čtyři pasažéři, bez ohledu na to zda je střecha nahoře či dole. Nicméně vypadá to, že tohle cabrio by mohlo být trefou do černého.

Kabriolet se oficiálně ukáže koncem listopadu v Los Angeles. Hlavní rozdíl je pochopitelně střecha, která se složí za 18 vteřin a natáhne za 21 vteřin a to v rychlosti až 50 km/h.

Jelikož stahovací střecha zabere dost místa tak prostor zavazadelníku ubral na objemu a je přístupný malým otvorem vzadu na autě. Objem kufru je 251 litrů což je asi přibližně o dvě stovky litrů méně než klasický Evoque. Avšak zdaje střecha nahoře či dole kufr zůstává pořád stejný. Změny proběhly ve struktuře vozu, jako například zesílené A-sloupky nebo zpevněná spodní část karoserie. V důsledku stahovací střechy je Evoque o 270 kg těžší než verze s pevnou střechou.

Co se týče nabídky motorů, nebude moc z čeho vybírat, Evoque Convertible bude vrcholový model, takže budou k dispozici jen nejsilnější motory. Benzínový dvoulitr s 240 koňmi a 340 N.m. s devítistupňovým automatem bude jen pro USA, v Evropě bude k mání také diesel TD4 Ingenium ze 180 koňmi.

Výbava v interiéru bude téměř stejná jako u ostatních Evoque, avšak až na nový displej infotainmentu, který má úhlopříčku 10,2“ a lze s ním ovládat nový palubní systém InControl Touch Pro. O hudbu ve voze se stará 380Wattové audio Meridian nebo za příplatek může být 660wattové.

Nicméně možnosti individualizace jsou široké. Střecha bude sice jen černá, avšak karoserie bude nabízena ve 13 barvách. Při nebezpečí převrácení chrání pasažéry systém RPD, který dokáže během 90 milisekund aktivovat za zadními sedadly skryté hliníkové ochranné oblouky.

Již jsou známe i ceny. V USA benzínový Evoque Convertible vyjde na nejméně 50 475 dolarů což je přibližně asi 1,25 milionu korun. V Británii bude základem diesel a vyjde cca na 47 500 liber, což je asi 1,77 milionu korun. Každopádně Česká cena se bude pochybovat někde kolem té Britské.

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background