background - Jak je na tom nové BMW M2?
Jak je na tom nové BMW M2?

Jak je na tom nové BMW M2?

BMW
15. 10. 2015
Marek Schönbauer
0 obrázků
6 min čtení

Nové BMW M2 Coupé vyplňuje mezeru mezi modely M1 a slavného M3. Podvozek a motor byly navrženy přesně na tento model a pouze nápravy pochazí z modelů M3 a M4.

Bezchybný design předního nárazníku Bezchybný design předního nárazníku

Pod kapotou je zcela nový řadový 6-válec s objemem 3.0 litru a obsahuje ještě technologii M TwinPower Turbo. Celkový výkon je 370 koní (276 kW) a 465 Nm kroutícího momentu, který může být krátkodobě zvýšen na až na 500 Nm, kdy dojde ke zvýšení plnícího tlaku.

Typické logo M na masce chladiče Tyipické logo M na masce chladiče

Převodovka je 7-stupňová dvouspojková s Launch Control a díky ní dokaže z 0 na 100 km/h zrychlit za 4,3 sekundy. Maximální rychlost je omezena na 250 km/h. Vůz dále obsahuje další závodní doplňky M , jakou je aktivní elektronicky ovládaný diferenciál nebo dynamická kontrola stability. V režimu MDM lze s autem jet přetáčivým smykem a přitom nevyletět z dráhy.

Jízda přetačivým smykem je hračkou Jízda přetačivým smykem je hračkou

Po stránce designu se hodně podobá ostatním modelům řady M. Přední nárazník nás zaujme mřížkami pro přístup vzduchu a vzadu najdeme klasické 4 koncovky výfuku. Vůz je obut na 19-palcová hliníková kola a jako celek působí závodně a agresivně.

Koncovky výfuku jsou 4 jak tomu je u všech modelů M Koncovky výfuku jsou 4 jak tomu je u všech modelů M

Cena ještě známá není, ale spekuluje se asi o 1 300 000 Kč. Uvidímě tedy jestli se BMW tento tah s novým modelem vyplatí.

Video nového BMW M2 Coupé

Myslíte si, že bude mít nové BMW úspěch?

Ano, vypadá super
Ne, zbytečný tah
Celkem hlasů: 61
BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background