background - Nejvýkonnější Focus bude mít přes 320 koní
Nejvýkonnější Focus bude mít přes 320 koní

Nejvýkonnější Focus bude mít přes 320 koní

5. 07. 2015
Marek Schönbauer
4 obrázků
5 min čtení

Již brzy bude v prodeji 3. generace Fordu Focus ve verzi RS. Jedná se o nejsilnější verzi a to nově s pohonem 4x4, který dokáže ještě zlepšit požitek z rychlé a ostré jízdy v ulicích vašeho bydliště.

Motor bude 4-válec o objemu 2,3 litru. Stejný motor najdeme i v novém Mustangu a pro Focus byl lehce upraven. Konkrétně bylo vyměněno turbo za výkonnější, vylepšeny hlavy válců a dále byl namontován větší mezi chladič a sportovní výfuk. Žadné přesné informace Ford ještě nezveřejnil, jen to, že výkon bude přesahovat 320 koní.

Již byl ukázán, ale konkrétní specifikace ještě ne Již byl ukázán, ale konkrétní specifikace ještě ne

Převodovka bude 6-ti stupňová manuální se zkrácenou řadící pákou a zesílena byla i spojka kvůli vyššímu točivému momentu. A aby to bylo všechno hezky kompletní, vůz je postaven na speciálním sportovním podvozku.

Změn doznal i design, kde se perfektně povedlo skloubit funkčnost a lehce agresivní vzhled. Dosáhlo se tím lepšího chlazení všech součástí vozu a vyššího přítlaku k vozovce.

Po usednutí do závodně tvarovaných sedaček se před námi objeví sportovnější volant, jiná grafika budíků, tři menší ukazetele o tlaku turba, teplotě i tlaku oleje na přístrojové desce a kovové pedály. Jako třešnička na dortu je možnost si připlatit za opravdové závodní skořepiny.

I v interiéru najdeme prvky verze RS I v interiéru najdeme prvky verze RS

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background